UKS Czwórka Wałcz - strona nieoficjalna

LIGA ŻAKÓW- 9 luty 2014

• autor: administrator71, 2014-02-12 12:44

nowa-galeria-5336783.jpg nowa-galeria-5336784.jpg nowa-galeria-5336785.jpg

9 lutego 2014 r. w Wałczu – w hali sportowej miejscowego Zespołu Szkół Miejskich Nr 1, oś. Dolne Miasto 14a  – bawili się grą w piłkę – już po raz szósty w tej edycji – żacy grupy wałeckiej. Organizatorem turnieju był Piotr Dziekański (tel. 721-119-544). Gospodarzem imprezy UKS Czwórka Wałcz (Prezes Andrzej Kwiatkowski). W szóstym turnieju w tej grupie, wzięły  udział następujące zespoły: Drawa Kabel Technik I Drawsko Pomorskie (trener Ernest Marcinkowski), Drawa Kabel Technik II Drawsko Pomorskie (E. Marcinkowski), Szkółka Piłkarska Orzeł 2010 Wałcz I (Tomasz Kinczel), Szkółka Piłkarska Orzeł 2010 Wałcz II (T. Kinczel), UKS Czwórka Albor Wałcz (Tadeusz Gut) i UKS Czwórka WTP-Lasocki Wałcz (Piotr Dziekański). UKS Orlik Złocieniec (Robert Olechowski) nie stawił się na zawody.  Koordynatorem rozgrywek w grupie wałeckiej jest Piotr Dziekański (tel. 721-119-544).

Z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Wałcza i przełamania Wału Pomorskiego odbyło się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się jednak turniej piłki nożnej dzieci urodzonych w roku 2005 i młodszych, rozegrany w ramach 1. edycji Ligi Żaków. Turniej otworzyli: Bogusława Towalewska – Burmistrz Wałcza oraz Andrzej Kwiatkowski – Prezes UKS Czwórka Wałcz.

Grano systemem „każdy z każdym”, dwa razy po sześć minut. Spotkania sędziował Piotr Latos. Opiekę przedmedyczną sprawował Jarosław Świerad.

Wałecką zabawę z piłką, poprzedził konkurs rzutów karnych dla przedstawicieli wszystkich, uczestniczących w niej drużyn. Zabawę wygrał Maciej Dziekański (UKS Czwórka WTP-Lasocki) Wałcz.

Potem bawili się już wszyscy uczestnicy wałeckiego turnieju.

Zgodnie z nową „Unifikacją organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa młodzieży piłkarskiej w Polsce”, uchwaloną 10 lipca 2013 r., podczas posiedzenia Zarządu PZPN, po meczach remisowych strzelane są rzuty karne (jako forma szkolenia)! Dotyczy to Ligi Żaków, Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 i Ligi Młodzików Młodszych!

W trakcie zmagań żaków nie prowadzi się żadnej punktacji. Symboliczną kolejność zespołów ustala się według ilości rozegranych turniejów. Przy równej ilości rozegranych turniejów, stosowana jest kolejność alfabetyczna.

Tabela grupy wałeckiej po sześciu turniejach:

Lp.

UKS Czwórka WTP-Lasocki Wałcz

Piotr Dziekański

2

Warto podkreślić, że staraniem organizatora i gospodarza turnieju, jego uczestnicy otrzymali po toście! Ponadto dostępna była herbata i kawa. Był też słodki poczęstunek. Na koniec zaś wszystkie zespoły otrzymały paczki z owocami.

Organizator imprezy – Piotr Dziekański oraz jej gospodarz – UKS Czwórka Wałcz dziękują: Urzędowi Miasta Wałcz, Starostwu Powiatowemu w Wałczu, Gminie Wałcz, Firmie ALBOR MAN Wałcz, Piotrowi Latosowi i Jarosławowi Świeradowi oraz rodzicom młodych piłkarzy UKS Czwórka Wałcz, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić wałecki turniej.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatni turniej Ligi Żaków Drawsko Pomorskie 7.06.2015