UKS Czwórka Wałcz - strona nieoficjalna

Nowe przepisy gry w kategorii żaków!

• autor: administrator71, 2013-07-31 12:04

Wydział Szkolenia KOZPN w Koszalinie - dążąc do umiejętnego dostosowania zasad współzawodnictwa do wieku ćwiczących, zaproponował Zarządowi KOZPN utworzenie od najbliższego sezonu 2013/14 Ligi Żaków KOZPN - dla rocznika 2005 i młodszych, której brak w naszym okręgu sygnalizowały stowarzyszenia i osoby fizyczne. 15 lipca 2013 r. okazało się, że pięć dni wcześniej, Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął nową 'Unifikację organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce', która w istotny sposób zmienia przepisy ogólne w tej kategorii wiekowej!

Czas gry: w turnieju w zależności od liczby zespołów w grupie, w meczu towarzyskim 4x12 minut, liczba graczy: 7 (1+6), wymiary boiska: 50-56 m x 26-30 m, pole karne: 11 x 6 m, rzut karny: 6-7 m, rzut wolny: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika, odległość muru: 5 m, rzut od bramki: bramkarz wprowadza piłkę dowolnie tylko do połowy, auty: zawodnik samodzielnie wprowadza piłkę nogą - nie może wcześniej wykonać podania, odległość przeciwnika 3 m, ochraniacze: wskazane jest posiadanie ochraniaczy przez zawodników, bramki: 5 x 2 m, zmiany: powrotne, piłka: Nr 4 (290 g), sędziowie: klubowi (trenerzy i asystenci), kary: 2, 3 minuty, wykluczenie z meczu, obuwie: o spodach miękkich.

To podstawowe warunki współzawodnictwa według nowej „Unifikacji”.
Do 16 lipca 2013 r. akces uczestnictwa w nowej lidze na piśmie - według starej „Unifikacji” zgłosiły: Akademia Piłkarska I Szczecinek, Akademia Piłkarska II Szczecinek, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk I Koszalin, Bałtyk II Koszalin, Błękitni Gonne Małe, Drawa Drawsko Pomorskie, Gwardia Koszalin, KS Orzeł Wałcz/UKS Czwórka Wałcz, Pionier 95 Borne Sulinowo, Sianowska Akademia Sportu, Sokół Karlino, Szkółka Piłkarska Orzeł 2010 Wałcz, UKS Grabowa SP Lejkowo (chłopcy), UKS Grabowa SP Lejkowo (dziewczynki), UKS Olimpia Bobolice, UKS Orzeł 2010 Women Wałcz, UKS Sława Jedynka I Sławno, UKS Sława Jedynka II Sławno, UKS Unia Białogard i UKS Victoria SP 2 Sianów.

Organizatorzy cały czas oczekują na pisemne zgłoszenia drużyn. Decyzja o wyborze „Unifikacji”, według której grać będzie nowa liga, zapadnie najpóźniej do planowanego na drugą dekadę sierpnia 2013 r. spotkania organizacyjnego.

Do 16 lipca 2013 r. akces gry w 5. edycji Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 zadeklarowały natomiast: Akademia Piłkarska Kotwica I Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica II Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica III Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica IV Kołobrzeg, Akademia Piłkarska Kotwica V Kołobrzeg, Akademia Piłkarska I Szczecinek, Akademia Piłkarska II Szczecinek, Akademia Piłkarska Technik I Świdwin, Akademia Piłkarska Technik II Świdwin, Astra Ustronie Morskie, Bałtyk I Koszalin, Bałtyk II Koszalin, Bałtyk III Koszalin, Błękitni I Gonne Małe, Błękitni II Gonne Małe, Drawa I Drawsko Pomorskie, Drawa II Drawsko Pomorskie, Głaz Tychowo, Graf Bukówko, Gwardia I Koszalin, Gwardia II Koszalin, LUKS Iskra SP Kłanino, Mirstal Mirosławiec, Piast Drzonowo, Pionier 95 Borne Sulinowo, Płomień Myślino, Pogoń Połczyn Zdrój, Rasel Dygowo, Sianowska Akademia Sportu, Sokół Karlino, Szkółka Piłkarska Junior Kalisz Pomorski, Szkółka Piłkarska Orzeł I 2010 Wałcz, Szkółka Piłkarska Orzeł II 2010 Wałcz, Szkółka Piłkarska Orzeł III 2010 Wałcz, Szkółka Piłkarska Orzeł IV 2010 Wałcz (III i IV z przedrostkiem: KS Orzeł Wałcz), UKS Czwórka I Wałcz, UKS Czwórka II Wałcz, UKS Grabowa SP Lejkowo, UKS Grabowa SP Lejkowo (dziewczęta), UKS Niemica, UKS Niemica (dziewczynki), UKS Olimpia I Bobolice, UKS Olimpia II Bobolice, UKS Olimpia Bobolice (dziewczynki), UKS Orzeł 2010 Women Wałcz (dziewczynki), UKS Ósemka I Kołobrzeg, UKS Ósemka II Kołobrzeg, UKS Sława Jedynka I Sławno, UKS Sława Jedynka II Sławno, UKS Sława Jedynka III Sławno, UKS Unia I Białogard, UKS Unia II Białogard, UKS Victoria SP 2 Sianów (dziewczynki), Wicher Mierzym, Wicher II Mierzym i Wicher Rąbino.

Tu też oczekujemy na pisemne zgłoszenia drużyn. Decyzja o podziale na grupy zapadnie na spotkaniu koordynatorów grup, wspólnym dla obu lig.

Szczegółowych informacji o obu ligach udziela Ryszard Wątroba (tel. 604-400-355) - ich koordynator z ramienia Zarządu KOZPN w Koszalinie.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatni turniej Ligi Żaków Drawsko Pomorskie 7.06.2015